Після лютневої навали інформаційних обіцянок і маніпуляцій попереднього збанкрутілого уряду про те, що «другу платіжку за газопостачання скоро ліквідують», у «сухому залишку», як кажуть, все залишилося без змін: за обома газовими платіжками треба платити. Прес-служба АТ «Житомиргаз» повідомила, що НКРЕКП затвердила мінімальний розмір плати за доставку газу. Рішення торкнеться нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менше дев’яти місяців і які не користувались газом. Розмір мінімального платежу по Житомирській області становитиме від 3,5 грн. до 28 грн. на місяць. Платіж діє з 1 січня 2020 року.

Розмір мінімальної плати для жителів Житомира та Житомирської області буде розрахований в залежності від наявності газового обладнання.

Домогосподарство з газовою плитою:
39 куб. м х 1,068 грн. / 12 міс. = 3,47 грн. в місяць.
Домогосподарство з плитою та газовою колонкою:
126 куб. м х 1,068 грн. / 12 міс. = 11,21 грн. в місяць.
Домогосподарство з автономним опаленням:
314 куб. м х 1,068 грн. / 12 міс. = 27,95 грн. в місяць.

Оновлені рахунки споживачі отримають у квітні. Тим, хто вже сплатив за квитанціями в січні та лютому, буде здійснено перерахунок. Кошти залишаться на особових рахунках споживачів. Для цього не потрібно писати окремих заяв та звертатись до контакт-центру.

За розподіл газу потрібно платити навіть тоді, коли споживач не використовує газ в окремі періоди. Тому що газорозподільну систему необхідно обслуговувати і постійно утримувати у справному стані.
Також у березні житомиряни отримують дві квитанції за газ, але на одному аркуші. Споживачі бачать ніби один документ, однак на одному аркуші паперу розміщено дві квитанції, на яких зазначені два різні розрахункових рахунки.

Нагадаємо, 24 грудня 2019 року НКРЕКП було прийняте рішення вилучити з рахунків за газ плату за його доставку. Вже в січні споживачі природного газу отримали два окремих рахунки: один — за газ, другий — за його розподіл. Вартість послуг із доставки газу була виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремою квитанцією. Раніше вартість доставки газу була врахована в ціні газу. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується наступним чином: індивідуальний об’єм використаного газу ділиться на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу — 1,068 грн.

Чому в березневих платіжках суми за доставку газу виставлені удвічі або й утричі більші за мінімальні, поки ніхто не пояснив.