Андрій Іванович Чернов народився 26 січня 1957 року в селі Тетерівці Житомирського району, в багатодітній сім’ї. У Зарічанах Житомирського району, куди переїхала родина, ще у шкільні роки його приваблювали заняття фізичною культурою та спортом. Найулюбленішим видом стала легка атлетика, зокрема спортивна ходьба. Був неодноразовим чемпіоном і призером районних, міських, обласних, республіканських і всесоюзних чемпіонатів, першостей і спартакіад багатьох змагань відомств і спортивних товариств.

Після закінчення загальноосвітньої школи № 23 м. Житомира продовжував успішно поєднувати роботу (в міжколгоспному будівельно-дорожньому управлінні) з активними заняттями спортом. У 18 років виконав норматив кандидата в майстри спорту зі спортивної ходьби. Під час служби в Радянській Армії продовжував підвищувати свою спортивну майстерність. Найвище досягнення в період строкової служби — «срібна» медаль на чемпіонаті Збройних сил СРСР з легкої атлетики серед юніорів.

У 1977 році виконав норматив майстра спорту СРСР з легкої атлетики та вступив до Львівського державного інституту фізичної культури, на заочне відділення. Свою діяльність на спортивній ниві розпочав у 1978 році інструктором-методистом виробничої гімнастики на Житомирській фабриці іграшок та сувенірних виробів.

З 1980 по 1983 рік працював тренером з легкої атлетики в обласній раді спорттовариства «Трудові резерви».

Андрію Івановичу пощастило бути у 1980 році учасником естафети вогню XXІІ Олімпіади в Москві, шлях якої проходив через Житомирську області. В районі Гуйва — Зарічани він ніс Олімпійський вогонь. Такої великої честі він був удостоєний за вагомий внесок у справу розвитку фізичної культури і спорту.

З 1983 року працював 17 років директором ДЮСШ з легкої атлетики облради «Спартак». Сьогодні — старший тренер вищої категорії у цій школі.
Андрій Іванович постійно підвищує професійний рівень у суддівстві змагань з легкої атлетики. У 1985 році йому було присвоєно звання спортивного судді республіканської категорії з легкої атлетики. Він був обраний на посаду голови Житомирської обласної федерації легкої атлетики, на якій попрацював більше 15 років.

А.І.Чернов неодноразово був начальником навчально-тренувальних зборів та представником збірної команди ЦР ФСТ «Спартак» на всесоюзних, всеукраїнських змаганнях та чемпіонатах України.
Андрій Іванович зробив значний внесок у розвиток масової фізичної культури, фізичного виховання дітей, підлітків, студентів, дитячо-юнацького спорту не лише перебуваючи на керівних та громадських посадах, а й спорту вищих досягнень. Працюючи в бригаді з братом Віктором (майстром спорту міжнародного класу), підготував майстрів спорту міжнародного класу Олександра Венгловського, Галину Яковчук, Тамару Гаврилюк; майстрів спорту: Володимира Рятте, Ірину Ковальчук, Олену Шевчук, Наталію Концевич, Володимира Гонцовського, Маргариту Пасюк, Ольгу Кисіль, Сергія Клименчука. З-поміж його вихованців — чемпіони України Олександр Венгловський, Тамара Гаврилюк, Олена Шевчук, Наталія Концевич, Галина Яковчук, Наталія Бачинська, Андрій Рятте, Оксана Кондратьєва, Ірина Ковальчук, Оксана Чернова, Катерина Світко, Володимир Мицик, Сергій Клименчук, Дарія Хусаінова.

До складу збірної команди України включено вихованку тренера Тамару Гаврилюк.

За високі професійні здобутки тренер нагороджений почесними грамотами Української ради ФСТ «Спартак», обласної та міської державних адміністрацій.

Багато вихованців Андрія Івановича підхопили його справу й працюють тренерами та викладачами фізичної культури.

26 січня 2022 року Андрій Іванович, чудовий тренер, який здатний надихнути на великі спортивні досягнення та особисті рекорди, енергійний, доброзичливий, сповнений творчої наснаги, відзначив свій ювілей.

Вихованці тренера та спортивна громада Житомирщини щиро вітають його, зичать доброго здоров’я, здійснення усіх задумів та сподівань, професійних досягнень і нових здобутків.

Наталія ТУНІК,
вихованка А.І.Чернова — за дорученням колег-спортсменів.